Něco mandalózního

Chystám pro vás novinku, která souvisí s tím, proč si říkám ivous.

Málokdo ví, že tuhle přezdívku jsem začala používat jako náctiletá, když jsem ve víru puberty věnovala hodiny a hodiny času u plátna. Stála jsem tehdy před zásadní volbou: jak se proboha mám do toho pravého dolního rohu podepsat?

Iva znělo moc suše. Šibíčková velmi, ale velmi neosobně. Potřebovala jsem něco, co bude já. A tak vznikl ivous. Bylo to prdlé, osobité, krátké a výstižné.

Výtvarné tvorby jsem se nevzdala, jen jsem si od ní pár let odpočinula, abych se ponořila do jógy, tance, hudby a dalších sebehledajících a sebevyjadřujících záležitostí.

Něco mě ale teď nasměřovalo zpátky. Vzít do ruky pero a kreslit. Zaoblit to do kruhu a precizně vyplnit mezírky. Meditovat nad tvorbou i výsledným obrázkem.

A tak vzniká něco nového. Něco úžasného. Něco mandalózního. Tady mám pro vás pár ochutnávek.

Ivous tedy nejen jóguje a tancuje a zpívá, ale taky tvoří. A teď zrovna tvoří mandaly.

Proč zrovna mandaly? Inu, od jógové praxe k nim vede docela krátká cestička. Mandala může totiž sloužit nádherně jako meditační pomůcka. Jak to funguje?

Vyber si mandalu, která tě intuitivně osloví, zaujme, nadchne, postav nebo pověs si ji do úrovně očí a hleď. Nech se rozpustit v její kráse. Vnímej, jak se ti postupně ozývají její jednotlivé části anebo celý obraz. Tvoje mysl se zklidní a soustředí se jen a jen na mandalu. Je to snadnější, než se zdá, je to příjemnější, než to zní, a skutečně to uklidní – a to hnedle během pár vteřin. Vydrž to pár minut a sleduj, co to s tebou udělá.

Recept na uklidnění: pozorně se zahleď na mandalu a nech působit.

A teď ta nejlepší zpráva – mandalu si u mě budete moct koupit (ať už na papíře, v rámečku, na triku nebo třeba na zdi!), anebo si rovnou objednat úplně novou, kterou vytvořím jen a jen pro vás. Písněte mi svou představu a dáme to dohromady. Ráda je tvořím automaticky, jak to přichází shůry, ale dá se krásně pracovat s oblíbenými barvami nebo třeba tématem – voda, oheň, rostliny, spirály a geometrické tvary…

Taky se můžete těšit na workshopy jógy spojené s kreslením své vlastní mandaly. Já už se na to třesu teď 🙂

ivous

1 komentář u „Něco mandalózního

Komentáře nejsou povoleny.