Všude samé květináče

Fotoreportáž z jógového týdnu na Krétě – červen 2019

Aneb když celý týden věnujete józe a prožívání tady a teď.. někdy to prostě skončí tím, že žasnete nad každým květináčem

To byl ale snový týden.

Jóga dvakrát denně, včetně ranních očistných technik a večerních relaxací v hlubokém jógovém spánku Yoga Nidra. Dokonce jsme i zpívaly mantry a pan Úplněk vylezl nad moře, zrovna když jsme pěly Om Namah Shivaya.

To nejzajímavejší se ale odehrávalo uvnitř, v každé z nás, během dne, úplně mimo jógové lekce. Projevovalo se to různě, ale bylo vidět a cítit, že pravidelná praxe má efekt na všechny. Můžu upřímně mluvit jen sama za sebe. A budu mluvit o posunu ve vnímání. V tom, kam jsem směřovala svou pozornost.

Budete se divit, ale padlo to na květináče.

Mohla bych tu asi rozebírat, jak hluboce mě zasáhlo něco tak obyčejného. Jak jsem cítila ohromnou sílu nadšení z přítomného okamžiku. Jak každá banalita měla najednou stejnou hodnotu jako to, co moje ego běžně považuje za výsostně důležité. A jak ve mně celý ten pocit výjimečnosti nevýjimečného vyvolával klid a porozumění.

Mohla bych o tom psát hodiny a dávalo by to smysl. Ale já jsem se už tam na místě rozhodla udělat něco jiného. Zachytit ty banální květináčové okamžiky a dát vám možnost se v nich rozpustit, tady a teď.

Takže tu je máte. Pozorně se na ně podívejte a něco v nich najděte.

Tak co, jaké to bylo?

i.

1 komentář u „Všude samé květináče

Komentáře nejsou povoleny.