Terapeutická jóga v Jendovi

Se srdcem naplněným krétským sluncem a energií vás zvu na další workshop terapeutické jógy, který se uskuteční v Jendovi – našem novém baráčku s červenými dveřmi.

Dneska jsem se rozhodla, že vám k tomu napíšu dvě zásadní věci:

  • cože to je na té terapeutické józe tak zajímavého
  • kdože to je Jenda

Pro detailní info o chystaném workshopu můžete rovnou hupsnout na událost. Pokud i bez detailního infa víte, že chcete dorazit, klidně mi rovnou napište. Koho zajímá více o terapeutické józe a Jendovi, nechť čte dále.

Terapeutická jóga

Aneb ultra-skvělá věc absolutně pro všechny. Poskytuje dostatek času a prostoru na pořádnou úlevu a relaxaci, ale zahrnuje i různé jemné pohyby, které rozproudí, odblokuje a oživí celé vaše tělo. Jde o zásadní zklidňujícně-vyživující kompenzaci pro ty, kdo bývají v životě (a třeba i v józe) hodně aktivní, anebo naopak trpí bolestmi či zdravotním omezením, které jim v aktivitě brání. A zásadně nejlepší je to pro ty z nás, kdo moc přemýšlíme a neumíme si moc mentálně odpočinout.

Výsledkem terapeutické jógy je totiž takový ten znovuzrozený pocit lehkosti, klidu a radosti, jako po dobré dovče (třeba na Krétě, že ano).

V dnešní době shonu, stresu a neustálé potřeby něco dělat, ať už fyzicky nebo psychicky, se málokdy skutečně zastavíme, zhluboka nadechneme a napojíme sami na sebe. A přitom je to tak strašně potřeba, abychom dokázali žít v harmonii se svým tělem, rytmem, se svým já. Hádejte, co pro vás dělá terapeutická jóga. Ano, přesně toto harmonizující napojení.

Takže ať už jste hyperaktivní sportovec nebo kvůli bolestem v zádech sotva chodíte, terapeutická jóga vám má co nabídnout. Poněvadž jóga přece harmonizuje a očišťuje. Připravuje naše tělo i mysl na dlouhý, spokojený a vyrovnaný život. A ten se nám těžko podaří, když budeme svoje tělo a mysl vystavovat extrémům – buď je přetěžovat, anebo s nimi kvůli zdravotním omezením hýbat moc málo.

Balanc lidičky, v tom to je. Balanc.

Jenda

Jendu máme všichni rádi. Je to náš pohostinný veganský kamarád. Má červené dveře a obří okna. A kromě toho má pro naši praxi tu správnou dávku bezpečného prostoru a haldu deček, bločků, podložek a dalších pomůcek, aby se nám dobře jógovalo.

To „nejdůležitější“ (v uvozovkách, páč to je otázka priorit, že, já vím) přichází, když dojógujeme, protože v Jendově kouzelné kuchyňce na nás pak čekají náramně mňamózní pokrmy, které chutnají po praxi ještě líp než normálně. A jakože i normálně chutnají fakt dobře, nekecám.

Takže józe a dobrému jídlu zdar a těším se na vás na tom našem příštím workshopu.

S láskou,

ivous