Ivouseance (ivousí seance) na Zoomu

Přátelé, není zbytí. Je to tak, jak staří jogíni říkají – jediná jistota v tomto životě je změna. Nic není stálé, vše se mění. Nu, a i letošní rok nás toto moc krásně učí. Máme tu takovou pěknou novou situaci a je jen a jen na nás, jak se k tomu postavíme.

Já se k ní stavím následovně.

ivous a virous

Situace kolem koronaviru mě přinutila přestat absolutně se vším, co jsem ještě před pár týdny dělala na denní bázi.

Nejdřív jsem si užívala chvilkové prázdniny. Vypadla jsem z Prahy a rochnila se v přírodě, odpočinku a ve svojí vlastní praxi.

Pak jsem si všimla, že se ve mně začaly rojit různé strachy a obavy. Být to pár let zpátky, začala bych se rochnit i v nich. Místo toho jsem se rozhodla, že se na ně nebudu zlobit, nechám je být a zkusím se s nastalou situací vyrovnat co nejlíp to půjde. To pro mě znamená:

 • udržet svou vlastní praxi
 • investovat vzniklý čas a prostor do toho, co jsem už dlouho chtěla rozjet, ale stejně tak dlouho odkládala
 • prozkoumat nové možnosti a příležitosti, páč každá změna a každá nová situace s sebou nějaké přináší

Co se z toho vyklubalo

Nemáme v tuto chvíli možnost se potkávat na lekcích a individuálkách a vlastně fyzicky nikde.

Můžeme se ale spolu setkávat virtuálně. A proto rozjíždím pravidelné ivousí seance. Každý pracovní den krom středy se setkáme na platformě jménem Zoom.

Takže pondělí, úterý, čtvrtek a pátek. Sejdeme se vždy ráno v 8:00.

Jak budou ivouseance probíhat?

Všichni se těsně před začátkem sejdeme na společném videohovoru (viz postup níže) a abychom se vzájemně nerušili, všichni si vypnou zvuk – budu tedy po dobu praxe slyšet jen já a vším vás provedu krůček po krůčku.

Budeme se soustředit na meditaci, dýchací techniky Pranayam a jemné protažení a pozice – zejména ty, co nám pomohou na cestě k meditaci.

Jak se přidat na ivouseance?

Použijete počítač?

 • pár minutek před začátkem seance (prosím max. 5min předem, víc ne – seance jsou časově omezené) klikněte na tento odkaz
 • pokud to bude chtít heslo, zadejte: 3C0HHB
 • odsouhlaste vše potřebné (Zoom po vás bude chtít souhlas s podmínkami a zpracováním osobních údajů a s použitím vaší kamery a mikrofonu)
 • dostanete se na společný videohovor, kde na vás budu čekat
 • po dobu praxe si prosím v levém dolním rohu vypněte zvuk (a kameru, pokud nechcete být viděni)
 • hluboký nádech výdech a jdeme na to

Použijete mobil?

 • následujte stejný postup – jen po kliknutí na odkaz budete vyzváni nainstalovat aplikaci
 • kdykoli zapnete aplikaci, dostanete se na ivousí seanci také tím, že kliknete na „join a meeting“ a zadáte kód 8975278039, heslo 3C0HHB a svoje jméno

Co za to?

Veškeré virtuální ivouseance probíhají na bázi dobrovolných příspěvků.

 • Pokud můžete a chcete, přispějte prosím jakoukoli částkou jakkoli často na účet číslo 1022810113/6100
 • Pokud přispět nemůžete či nechcete, prosím, přispějte alespoň tím, že se zúčastníte a že přijmete tyto ivouseance s čistým srdcem jako dárek ode mě pro vás

Octla jsem se v situaci, kdy moje běžná práce zmizela a s ní samozřejmě i příjem. Proto ocením každičký příspěvek, kterým se rozhodnete mě podpořit, ale zároveň velmi dobře rozumím i tomu, že si něco takového třeba nyní, stejně jako já, nemůžete dovolit.

Co je veledůležité vědět?

Hlavně to, že jsem tu pro vás. Pokud budete potřebovat pomoc s přihlášením do Zoomu, písněte a dáme to dohromady.

Celé ivouseance zakládám hlavně proto, abychom mohli zůstat ve spojení, ať jsme na tom teď jakkoli, a denně si tak připomínat alespoň to, že se v každé situaci objeví něco nového – nový způsob komunikace, nová příležitost, nová perspektiva… A je jen na nás, jak se k tomu postavíme.

Pojďme to prozkoumat společně.

Těším se na vás,

váš ivous

PS: kdo nestíháte ranní časy nebo si chcete vyzkoušet ivouseance ne naživo, ale z videa, na mém ivousím YouTube kanále už mám několik záznamů, tak mrkněte.