Sprnové ayurvedování

Ivousí studium Ayurvedy nabírá úchvatné obrátky.

Jen co jsme detailně prošli trávicím systémem (detailně chápej jako celou cestu od funkce slin až po správný tvar zdravého bobku), pustili jsme se konečně do ultimátního pochopení různých lidských konstitucí (Prakriti).

Každý z nás vskutku je jedinečný.

Tato naše jedinečnost vyžaduje porozumění a přijetí, ne odmítnutí a snahu ji změnit.

Jakmile pochopíme svou konstituci, pochopíme, jaký přesně životní styl, jaká strava a jaká práce s myslí nám přinese rovnováhu, zdraví a štěstí.

Tohle by měla být základní znalost každého z nás.

A, ve své přirozené podstatě, je.

Jen jsme ji zaskládali haldou nesmyslných, sebe-ponižujících anebo až sebe-zničujících zlozvyků a nedorozumění.

Abychom si tuto základní znalost společně připomněli, přichystala jsem na srpen mini sérii workshopů, v nichž spojíme jógu a Ayurvedu dohromady, a v nichž najdeme a konečně přijmeme tu svoji vlastní, úchvatnou jedinečnost.

Těšit se můžeš na následující:

Jóga a Ayurveda: Úvod do Ayurvedy

Popovídáme a zajógujeme si.

O čem to bude?

O základu, na kterém to všechno stojí. O kontextu, bez kterého veškerá znalost Ayurvedy zůstane jen nepropojenými útržky a zátěží pro mysl.

Projdeme ve zkratce historický a filozofický vývoj a základní pochopení života, zdraví, člověka, vesmíru… inu, stihneme, co stihneme 😀 a potom si dáme pečující, terapeutickou 75 min lekci jógy 🧡

Jóga a Ayurveda: Základní pojmy

Zase si popovídáme a zajógujeme.

O čem to bude?

Na úvodu z minula postavíme několik základních pojmů, které nám umožní chápat, jak funguje lidské tělo a jeho reakce na stravu, životní styl a myšlení. Mezi tyto pojmy patří 5 elementů a jejich vlastnosti – tedy základní stavební prvky nejen Ayurvedy, ale celého vesmíru.

Celodenní seminář: Ayurveda a naše zdraví

Strávíme spolu celý den, budeme povídat, jógovat, zjišťovat svoji konstituci a hlavně si pochutnáme na veganských mňamkách.

O čem to bude?

Díky kontextu a základním pojmům z minulých dvou workshopů se na tomto celodenním semináři budeme moct pustit víc do hloubky a skutečně porozumět svojí jedinečné konstituci a životnímu stylu, který nás povede ke zdraví a spokojenosti.

Každou část této mini-série lze samozřejmě absolvovat i samu o sobě. Celek všech tří bude ovšem vždycky dávat hlubší smysl.

Jak říká Dr. Sharma: „Jakákoli útržkovitá znalost, kterou nezasadíme do kontextu, zůstane pro naší mysl zátěží.