Nový web bude zelený

Už se chystá dlouho. A bude hodně moc zelený.

Zelený barvou

Z každé stránky na tebe vykouknou zelené odstíny přírody. Chodím si s ní totiž povídat každý den a hodně fotím.

Říkáme tomu projáska (protože jásání, ale tomu, pardon, naplno porozumí jen zasvěcení). My se chodíme projásat minimálně dvakrát denně.

Proč?

Procházka v přírodě je terapie. Je to ten nejzdravější pohyb. A je to zásadní pohyb pro trávení, psychiku a spokojené bytí.

Spojení s přírodou. Tam to všechno začíná a končí. Pokud tohle nefunguje, nic nefunguje. To nás učí Ayurveda. Čím blíž jsme přírodě, tím jsme zdravější. Čím dál jsme od ní, tím méně.

A nový ivushi web bude tak blízko, jak to jen půjde.

Zelený klidem

Zelená barva uklidňuje. Klid je rovnováha. Klid léčí.

  • Když jsme většinu času neklidní, nemůžeme žít na 100% a nelze ani dosáhnout 100% zdraví. Neklid je stres. A neustálý stres vede k výrazným nerovnováhám a k nemoci.
  • Naopak, klid přináší prostor pro samoléčbu. Pro regeneraci. Pro obnovu tkání. Proto koneckonců potřebujeme kvalitní spánek, každý den.

Celý nový ivushi web má přesně tenhle záměr. Chce uklidňovat a léčit. Najdeš tu různé cesty, způsoby, návody a tipy, jak se k vytouženému klidu a léčení přiblížit.

Zelený obsahem

Život v harmonii s přírodou sahá do všech oblastí našeho bytí.

Začíná to u těla – u porozumění sobě a u správné, tedy přirozené péče o něj. Tady nám Ayurveda pomáhá pochopit, co je pro nás vhodná strava a životní styl.

Tam to ale nekončí. Žít v souladu s přírodou, žít zeleně, žít ekologicky… ať už tomu říkáme, jak chceme, znamená to vědomě volit svoje činy tak, abychom snížili negativní dopad vnějších vlivů na nás a také nás na vnější prostředí. Znamená to chovat se se stejnou péčí ke svému tělu i k celému světu kolem tohoto těla.

Proč?

Protože prostředí kolem nás JSME my. Naše tělo JE tento svět. Všechno je složeno ze stejných elementů a podléhá stejnému růstu a stejnému rozpadu.

Absolutně nedává smysl pečovat do mrtě o tohle tělo a mezitím se chovat destruktivně k prostředí, ve kterém žije.

Proto na ivushi webu nově najdeš i více vodítek k zelenějšímu životu. K přírodní kosmetice, k bezobalovému chování.

Ayurveda je holistická. Celostní. Nevynechává ze života ani kousíček. Všechno spojuje blíž do jednoho celku.

A přesně takový bude i nový ivushi web.

Zelený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *