Ayurvedské masáže a procedury

V rámci individuální péče teď nabízím i autentické ayurvedské masáže a procedury. Aneb to nejúžasnější rozmazlení na světě.

Ctím ayurvedskou tradici, postupy a techniky, které mi předal náš úžasný doktor Arun Sharma z ayurvedské kliniky v Dharamshale. Dostanete tak ode mě stejnou péči, jako kdybyste navštívili jeho himalájskou kliniku 🙏

Jak si vybrat proceduru

  1. Můžeš si vybrat intuitivně dle seznamu níže. Některé procedury mají kontraindikace. Při domluvě termínu dohodneme vše potřebné.
  1. V ideálním případě se na vhodné proceduře domluvíme v rámci ayurvedské konzultace. Takový postup je nejlepší, protože máš jistotu, že ti procedura bude sedět na míru.

ČAPNI SI SLEVU:

  • Kdo ke mě chodí na ayurvedské konzultace, má na doporučené procedury slevu 10%.
  • Chceš si dopřát ayu-péči za výhodnější cenu kdykoli? Přidej se do ivousí jógové rodinky a užívej si výhodnější lekce i masáže, záznamy z přednášek a další výhody!
  • Máš finanční tíseň, ale potřebuješ akutně péči? Písni a domluvíme se!

Nabídka léčebných procedur

Vyživující procedury

Následující procedury pomáhají snižovat Vatu, takže se hodí např. při léčbě úzkostí, nespavosti, únavy, slabosti, suchosti, bolesti kloubů a hlavně celkově na snížení akutního i chronického stresu.

Tyto procedury ale mohou dost zásadně zvýšit Kaphu. Mezi kontraindikace proto patří známky zahlenění, nachlazení, pocity těžkosti, deprese atd. Také se jim chceme vyhnout při akutním zánětu, horečce, zranění apod.

Abhayangam

Výživná a hřejivá olejová masáž, zaměřená dle potřeby.

Hlavní síla tkví v bohaté aplikaci ohřátého oleje. Tato masáž hluboce prohřívá a uvolňuje napětí i zaseklé energie.

Kansa

Antistresová specialitka proti insomnii – masáž plosek nohou pomocí indických bronzových mističek Kansa.

A budeš spát jako miminko.

Vasti

Při Vasti aplikujeme hodně oleje na konkrétní místo, do prstence z těsta.

Doporučuji zejména na bolavá bedra, klouby, krční páteř, ale dává se i na hrudník (uvolní blokace ze srdeční čakry) nebo dokonce na oči.

Nasyam

Kapání výživného oleje do nosu, spojené s jemnou masáží obličeje.

Tato výživná procedura cílí na snížení Vaty v hlavě, takže pomůže proti stresu, psychickému vyčerpání, úzkosti, suchosti, insomnii apod.

Shiro Pichu

Jde o aplikaci většího množství oleje na temeno hlavy, spolu s jemnou masáží hlavy.

Další procedura na uklidnění Vaty v hlavě (stres, úzkosti, sucho, insomnie). Shiro Pichu má větší sílu než Abhayangam (olejová masáž) hlavy.

Karan Pooran

Lití teplého oleje do uší.

Hlavní procedura pro léčbu tinitu a potíží se sluchem. Stejně jako dvě předchozí působí na Vatu v hlavě, takže pomůže i při ostatních vátových potížích (při stresu, nespavosti, vyčerpání, suchosti).

Odlehčující procedury

Následující procedury působí opačně než výživné. Stimulují, odlehčují, pročišťují, rozhýbou vše, co stagnuje (např. lymfu či nadbytečně uložený tuk). Snižují Kaphu. Zkrátka se hodí, když je potřeba detox = když je v těle Ama (nadbytek, toxiny) = když je slabé Agni.

Zároveň výrazně prohřívají, takže mohou pomoci na lokálně zvýšenou Vatu či Vatu s Kaphou dohromady – např. na bolavé klouby, páteř, celulitidu, metabolické poruchy (jako nadváha, obezita, cukrovka, cholesterol, tučná játra, PCOD…).

Udvartanam

Suchá masáž hřejivým práškem.

Výrazně prohřívá tkáně, stimuluje jejich metabolismus a detoxikaci. Tato masáž se doporučuje při depresi, neurologických poruchách (př. roztroušená skleróza) a hlavně při metabolických poruchách a obezitě. Otvírá kanály a zbavuje tělo Amy.

Svedan

Svedan je jednoduše aplikace tepla.

Patří sem napařování i různé suché techniky (př. masáž pytlíky plněnými horkými bylinkami, pískem, práškem). Svedan se doporučuje hlavně na problémy s klouby, páteří (bolesti, vyhřezlá plotýnka, ischias) a se zvýšenou Vatou a Kaphou (např. metabolické poruchy).

Lepa

Lepa je speciální bylinný obklad např. na bolavé klouby a chronicky se ozývající stará zranění.

Jde o směs usmažených bylinek, která se aplikuje na bolavé místo, takže ho prohřeje, prokrví, a urychlí tak léčebné procesy. Zázrak pro bolavé svaly a klouby. Bomba na ztuhlé rameno, bolavou kyčel, bedra apod.

Shodan Nasyam

Kapání oleje do nosu – tentokrát ale jiného, odlehčujícího, čistícího oleje.

První pomoc při zvýšení Kaphy v hlavě (ulepené oči, hleny, chronické záněty, těžkost, snížená funkčnost štítné žlázy atd). Hodí se i při depresi, i při nádorech v oblasti hlavy.

Ceník

Ceny se odvíjejí od času, který procedurou strávíme:

DÉLKACENAPROCEDURA
30 minut790 KčKratší (př. hlava / šíje / chodidla)
60 minut1190 KčStředně dlouhá (př. záda / nohy)
90 minut1890 KčDelší (kombinace více částí)
120 minut2290 KčFull body / kombinace více procedur

Poznámka k ceně

Pravé ayurvedské procedury jsou vždy dražší než klasické masáže. To má svoje opodstatnění.

Ayurvedské procedury zahrnují nejen aplikaci oleje či tepla, ale také léčivých bylinek. Působí na naše Doshy a mají ohromnou sílu. Kromě speciálních postupů a technik, které každý ayurvedský terapeut musí řádně studovat, navíc používáme u nás často těžce dostupné a drahé materiály a pomůcky.

Například originál indické bylinkové oleje.

Máš dotaz či zájem o proceduru?

  1. Napiš mi zprávu na yoga@ivous.cz nebo skrz kontaktní formulář.
  2. Domluvíme termín a všechno potřebné.
  3. Nech se rozmazlit 🧡

Těším se na zprávu!

i.