Tématické workshopy a kurzy

Jestli si jako lektorka jógy něco fakt užívám, tak jsou to workshopy, kde vezmeme téma, něco si o něm povíme, celou lekci na něm postavíme a nikam nespěcháme.

Ideálně to ještě zakončíme nějakým mňamózním jídlem a čajíčkem. Geniálně investovaný čas. Naprosto pokaždé.

Co to obnáší

  • Pohodové místo (v domácím prostředí nebo pečlivě vybraném studiu)
  • Spousta času na všechno potřebné
  • Povídání na dané téma (přednáška, diskuse, sebereflexe)
  • Jógová praxe (Asanové pozice, dýchací techniky Pranayama, meditační techniky, masážní míčky, relaxace, zpěv manter)
  • Dle možností i občerstvení, veganská hostina na závěr

O čem nejčastěji povídáme

Některá témata nikdy neomrzí. Čas od času hodíme něco nového, ale pravidelně se vracíme a budeme vracet k následujícímu:

Jak to celé vzniklo

Začalo to před pár lety u Leonky v Bakaliku.

Vrátila jsem se zrovna ze svého prvního jógového kurzu v LA a ta HLAVA byla tak hrozně VELIKÁ, že jsem všechny ty jógové příběhy a myšlenky potřebovala s někým sdílet. Upustit a poslat dál. Naplnit hlavičku někomu dalšímu.

Velmi rychle mi došlo, že na běžné lekci, která povětšinou čítá 60 minut, toho moc upustit nestihnu. To máte nádech, výdech, surya sem, namaskar tam, pár Asanových pozic, protažení, relaxace, a 60 minut je fuč, ani nevíte jak.

A tak Leonka poskytla prostor, svíčky a jídlo na závěr workshopu, já se postarala o hudbu, atmošku, nadšenou přednášku a jógovou praxi, a bylo to. Rozjeli jsme naši milovanou tradici tématických workshopů. Místně jsme se sice párkrát přesunuli, ale workshopujeme vesele dál.

Pár záběrů z Bakalika

Chceš se k nám příště přidat?

Workshopy pořádám někdy pravidelně, někdy nepravidelně. Někdy je prostor na přednášku, jindy věnujeme celý čas jen všeopečovávající praxi a dobrému jídlu na závěr.

Občas otevřeme i delší kurz skládající se z několika souvisejících workshopů (např. kurz na všechny čakry jednu po druhé).

Chceš-li zůstat v obraze, doporučuji následující:

Těším se na vás!

Namaste

i.