O Ivu

Kdo mě ještě neznáte, jsem Ivu. Namaste, ahoj a těší mě 🙂

Jsem nadšenec do jógy, Ayurvedy, tance, hudby, tvoření, rostlinné stravy, cestování, péče o zdraví a haldy dalších věcí. Pluju si životem a zvědavě zkoumám, co zase objevím. A jak tak pluju, hlavně to všechno svoje nadšení ráda sdílím.

Chcete si se mnou taky poplout a zažít lekci, terapii, workshop, přednášku, seminář? Najdete mě hlavně v Benešově a okolí, ale připluju za vámi ráda do Prahy nebo kamkoli jinam.

Jsem člověk, co:

 • rád dělá spoustu věcí naplno
 • nikdy nepřestane tvořit
 • vždycky bude chtít sdílet každou úžasnou maličkost nebo veličkost, na kterou narazí

Jsem tvořič a chápač a dávač a sdíleč. Se špetkou prdlosti navrch.

Rovnováha s Ivu

Když konzultuju, masíruju, učím a když žiju, je to pro mě totéž. Ráda stavím na následujících záležitostech:

 • svoje zdraví i prožívání máme plně ve svých vlastních rukou
 • chce to upřímnost, a to hlavně k sobě
 • jemnost a péče pomůže
 • hravost a zvědavé zkoumání taky
 • tělo s námi komunikuje a je dobré mu naslouchat
 • zdraví spočívá v rovnováze
 • tělo, dech, mysl: co se děje v jednom, děje se ve všech

Rezonuje to s tebou?

Pojďme zkoumat společně. Mrkni, co ti mohu nabídnout, a dej mi vědět, co tě nejvíc zaujalo. Jestli se cítíš nadšeně, staň se členem naší jógové Rodinky a užij si haldu výhod.

Nebo si dej hnedka teďka malou ochutnávku:


Co o mě napsali

Peťa N.:

Ivu doporučuju všemi deseti! Absolvovala jsem s ní jógové lekce a jako první vůbec mě seznámila s masážní jógou – extrapříjemnou a účinnou technikou, která mi už několikrát pomohla, když mě chytla záda. Na Ivě jako lektorce obdivuju, jak dobře vede lekce – jednoduše, přirozeně, bez složitých formulací, člověk vždycky ví, co má dělat, kde má mít ruku a nohu 🙂 – takovou schopnost..nebo talent..nemá mnoho lektorů. Jo a navíc má Iva moc příjemný hlas.

Simča F.:

Ivča je poklad! Zkusila jsem si dneska jógu (vedle lekce street dance, animation a body control choreo, kde mě hrozně inspiruje a pokaždé přijde s něčím novým) a prostě to nemůže být náhoda, že jsem na ni narazila. Děkuju  <3

Janička K.:

Jóga s Ivčou má silný terapeutický účinek, proto její lekce ráda navštěvuji. Její pojetí jógy a propojení s jógovou tradicí dodává každé hodině patřičnou hloubku a představuje příjemný zážitek.

Jitka P.:

Jóga s Ivu je něco, co na běžné józe nezažijete! Jóga se přizpůsobuje potřebám cvičících. Povětšinou se jedná o hodiny klidného cvičení, proložené masážími míčky a oředevším teorií proč a nač, jógovou historií atp. Velmi příjemné a důležité je také komentování veškerých činností při cvičení, popř. pomocí být v komfortu. Každá hodina je jiná, každá je příjemná, obohacující, zklidňující tělo a mysl. Prostě mohu jen doporučit, protože pojetí jógových hodin s Ivou je naprosto výjimečné!

Moje jógové studium

Prozatím mám za sebou 4 zásadní kurzy:

 • Multistyle YTT – Los Angeles USA (Hatha, Vinyasa, Terapeutická)
 • Multistyle YTT – Dharamshala Indie (Hatha, Vinyasa, Ayurveda)
 • Yoga therapy – Dharamshala Indie (Ayurveda, jógová terapie)
 • Ayurvedic therapist Level 1 – u Dr. Sharmy z Dharamshaly, Indie

A pár fascinujících, specializačních kurzíků v Praze – např:

 • Trigger Point Therapy (myofasciální uvolnění, foam-rolling, masážní míčky)
 • Manuální terapie (měkké techniky, jemná masáž, mobilizace kloubů)

Celkem to čítá cca 650 hodin jógového studia a cca 200 hodin ayurvedského. Nepočítám samozřejmě moře samostudia.

V rámci všech těchto kurzů jsem se zaměřila na různé oblasti – zejména Hatha, Vinyasa, Iyengar, restorativní jógu, Ayurvedu a jógovou terapii. Studovala jsem i Ashtanga Vinyasa jógu, ale s tou jsme se vnitřně krapet minuly. Já jsem asi zkrátka terapeut skrz na skrz.

Jsem taky věčný student. A myslím, že každý zdravý člověk by měl být. Takže jen co jsem dostudovala dálkově Ayurvedu Level 1, už už plánuju Level 2… a vím, že tím rozhodně nekončím.

Můj jógový příběh

Začal u tancování.

Díky tanci jsem se před lety dostala na pár měsíců (a opakovaně) do LA, kde jsem objevila Marju. Úžasná to bytost. Marja vedla jógu pro tanečníky a její lekce mi otevřely úplně nový svět – ten, co jsem celou dobu měla uvnitř. A začaly se dít věci.

Po návratu domů jsem najela na pravidelnou praxi. Jako zázrakem jsem se zbavila spousty neduhů z těla i mysli. Drasticky se mi snížila frekvence migrén a ještě drastičtěji se mi zlepšila imunita. Moje prožívání sebe sama, lidí okolo i celého života se začalo zásadně měnit.

Marja se nás na jedné lekci v Savasaně zeptala, co je pro nás skutečně důležité. Čemu chceme věnovat svůj čas a energii. A já si tehdy pomyslela: PŘESNĚ TOMUHLE. Tohle je ono. Chci tomu věnovat každý den a sdílet to s ostatními.

Už tehdy jsem považovala jógu za zázrak, který si člověk přece nemůže nechat pro sebe. Je to příliš úžasné, příliš dobré, příliš potřebné.

Tohle musíme posílat dál. A násobit.

Po prvním kurzu jsem tedy začala hned učit. Otevřené lekce, firemní jógu, tématické workshopy… S každou další odučenou lekcí jsem se jen utvrzovala v tom, že jdu správným směrem.

Následovalo další studium, cesta do Indie, první a druhý jógový pobyt, prudké zamilování se do Ayurvedy a teď jsme tam, kde jsme.

Co bude s Ivu dál?

To je jasné.

Bude dál jógovat, pečovat, cestovat, studovat, poznávat, tvořit, sdílet a tak všemožně proplouvat životem a hledat, co dává smysl.

Jestli vás zajímá, co se s ivousem zrovna děje, doporučuji sledovat ivousí blog, zmíněný Instagram a videjka na Youtube.

Ovšem to úplně nejlepší, co můžete udělat, je přidat se do naší ivousí jógové rodinky. Nekecám.

i.